Nocni-Grad
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Nocni-Grad

Dobrodosli na Nocni-Grad By: Nicky_Boss - Micke Malin_Marjanovic - Neno Ema_Boss - Ema
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Pravila Servera

Go down 
Autor/icaPoruka
Admin
Admin



Broj postova : 4
Join date : 16.10.2010

Pravila Servera Empty
PostajNaslov: Pravila Servera   Pravila Servera Icon_minitimesub lis 16, 2010 2:09 am

**Server pravila**

**Pravila za vozače i pje?ake**

* Trčati po cesti je strogo zabranjeno. Za to imate pjesačke prijelaze i nogostup.
* Ako se morate zaustaviti, zaustavite se pokraj kolnika.
* Vozite desnom stranom! U suprotnom ce te biti kaznjeni.
* Nemojte krasti tuđe automobile, jer ce te biti kaznjeni.
* Kad izlazite iz ulice na glavnu cestu provjerite lijevo i desno da se nebi sudarili!
* Na benzinskoj crpki idite na desnu stranu benzinske crpke u protivnom kazna.



**OOC i IC Chat**

* Morate se pridr?avati OOC i IC chata.
* Za one koji neznaju ?ta je OOC i IC chat sljedi obja?njenje.
* Za one koji neznaju ?ta je OOC i IC chat sljedi obja?njenje.
* OOC chat - koristi se za sve nevezano za va?eg lika. Točan primjer: "/b Kako je bilo u ?koli?" A ne ovako: "Kako je bilo u ?koli?"
* IC chat - je chat vezan samo za igricu i va?eg lika. Primjer: "Ima? li droge?"
* Komanda /me koristi se za iskazivanje igračevih pokreta, radnji te osjećaja.
Nesmijete pisat /me lol i tako to, dobit ćete kaznu za takav primjer chata.
Toćan primjer: "/Me se osjeća lo?e"; "/Me pru?a ruku gospodinu".



**Također zabranjeno**

* Spam, iskori?tavanje bugova, ubijanje jednog te istog igraća, spawn kill, iskori?tavanje admina/gma komandi,
ubijanje iz osvete, pisanje caps lockom, previ?e dm-a, powergaming, te bunny hop.Obja?njene svega slijedi:
Spam=učestalo pisanje jedne te iste riječi ili vi?e riječi.
Iskori?tavanje bugova.Na?li ste bug?Morate ga prijavit na forum i nikom ne govorit za njega,
jer mo?ete dobit ban.
Ubijanje jednog te istog igraća.Nesmijete cijelo vrijeme ubijat jednog te istog igraća.
Spawn kill.Spawn kill je ubojstvo na spawnu.Primjer: Ja se spawnam Vi dođete i ubijete me
i tako par puta.
Iskori?tavanje admin/gm komandi.Ovo je strogo zabranjeno i mo?ete izgubit admina/gm-a.
Ubijanje iz osvete.Ja Vas ubijem i vi mene napadate sve dok me ne ubijete.Za?to je zabranjeno?
Jer vi u RL-u nemo?ete znati ko vas je ubio!
Pisanje caps lockom.Kada ne?to idete napisat provjerite jeli Vam uključen caps lock jer mo?ete
dobit kaznu.
Također je zabranjeno previ?e dm-a(ubijanja bez razloga), mo?ete se međusobno ako oboje
oćete dm malo, gang war je odobren, znaći ako ste mafia napadate druge mafie i zauzimate
teritorij(ali sve u ogranićenim kolićinama).
Powergaming.Powergaming je prisiljavanje igraća na neku radnju i stvari koje nisu moguće
u RL-u.Primjer: Vi mene pucate ja izbjegavam metke kao u filmu.
Bunny hop.Vi?estruko skakanje dok trčite, znači, nesmijte trčati i stiskati space.



**Oglasi**

* Nesmijete pisat: /Ad prodajem oru?je, već morate pisat /ad prodajem igračke, također za drogu
je /ad prodajem bra?no.Takoder mozete i vi smisliti nesto vase, ali se nesmiju spominjati zabranjene stvari.
Svaki ilegalan oglas kazna od strane admina/gma.
Nesmijete pisat /ad molim igraća Carlos_Rodriguez da me nazove.
Nesmije se reklamirat preko /ad-a.
Nesmijte pisat ni?ta o OOC chatu primjera: bok svima, kako ste, pa ni kratice niti koristenje
smajlića.
Nesmijete pisat /ad molim lidera Grove Street-a da mi se javi na mob, za to imate komandu /lideri.



**Admini i GM-i**

* Zabranjeno je dirati admina/gm-a dok je admin/gm na du?nosti jer to znaći da poma?e igraću,
nesmijete ga ubijat niti zapucat na njega.
Nemojte spamati na /report jer admini vide i mo?da ba? u tom trenutku pi?u ba? Vama.
Ako ste admin/gm nesmijete cheatati jer ćete dobit ban, nema veze ako ste admin/gm,
za sve je isto pravilo: cheat=ban.
Zabranjeno je pitat admina/gm-a jer imate ili ste imali prijave za admine/gm-e.
Head admin mo?e odlućit kazne koje oće pogotovo za "?icanje" tj pitanje mogu li biti admin/gm.


**Cheatanje**
Zabranjeno je cheatati i cheatanje rezultira banom!




**RP pravila.**

* Sva RP pravila morate po?tovat.Svaki non-rp se ka?njava.
Evo malo obja?njena ?to je RP.
Pa počnimo, RP je glumljenje stvarnog ?ivota, morate se pridr?avat svih pravila koje sam
naveo.DM je ubijanje igraća bez razloga vi?e puta. Spawn kill je naročito zabranjen i nemojte
nikog ubijat na spawnu.RK ubojstvo iz osvete je strogo zabranjeno.Pravilno koristite OOC i
IC chat.
sta je Roleplay:Simuliranje stvarnog zivota

sta je MetaGaming + primjer : Koriscenje OOC informacija za IC korist.Primer : Ako na glas govorite necije ime u IC chatu, ali ga jos uvek niste upoznalito jest njegovo ime niste saznali IC-om ili RP nacinom.Pod MG spada i iskori?tavanje informacija s foruma u igri, primjerice kori?tenje liste clanova organizacija za IC korist. Jedna od vrsta Metagaminga je i kori?tenje /f i /irc chatova za IC korist.

sta je PowerGaming + primjer : Raditi neku radnju koja je moguca u u igrici a nije moguca u RL!!! Radnja koja je nemoguca za izvesti u stvarnom ?ivotu u datom trenutku ili u bilo kojem trenutku. Primjerice skakanje sa visokih zgrada i nastavak daljnjeg tijeka igre, bijeg od metaka, vadenje pi?tolja nakon ?to ga je netko uperio u vas i slicno.

sta je Drive-By + primjer : Pucanje iz AUTA/MOTORA/HYDRE/TENKA/BICIKLA na PJE?AKE/MOTOR/BICIKL. Takoder je i ubijanje ili ozljedivanje igraca elisom helikoptera. Ovo vrijedi samo i iskljucivo za vozace.Primjer - Pucate s vozacevog mjesta na pje?ake

sta je SpawnKill + primjer : ubijanje na mestu spawna.

sta je BunnyHop + primjer : Skakanje jednom, dva puta ili vi?e puta prilikom trcanja s ciljem br?eg trcanja ili izbjegavanja necega drugog.

sta je DeathMatch + primjer : Neprestalno ubijanje ljudi!!Ubijanje ljudi bez ikakvog RP razloga. Primjerice dode? pred Burger s automatskom pu?kom i pocne? ubijati svakog koga vidi?.

sta je NinjaJack + primjer : Kradja auta bez RP.. Neko vozi auto , a ja mu odjednom otmem taj auto.

Sta je RevangeKill + primjer : ubojstvo iz osvete. ! Kao ?to i samo ime pojma govori, ubojstvo iz osvete. Ubijanje iz osvete je zabranjeno jer se ne poklapa sa RP pravilima. Primjerice vas netko ubije, vi nabavite oru?je, nadete ga i ubijete ga pomocu OOC informacija

[Vrh] Go down
https://nocni-grad.forumhr.com
 
Pravila Servera
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Nocni-Grad :: Obavijesti o Serveru-
Forum(o)Bir: